1

Topic: Operowy Berlin

Trochę brakuje mi wieści z Berlina, operowej stolicy Polski, więc postanowiłem przywołać stary i dobrze znany topic poprzedniej odsłony Trubadura. Niech pretekstem będzie premiera Parsifala w Deutche Oper. Insenizacja w stylu jasełkowo-misteryjnym; piękne, wzruszajace obrazy "jak żywe", żadnego dziwactwa. Byłem na dwóch przedstawieniach ( drugim i trzecim ). Na trzecim przedsatwieniu - niedzielnym - odzwało się kilku pretensjonalnych wyjców, ale zostali zagłuszenie przez całą resztę widzów. Myślę, że niektórzy zgłupieli widząc całkiem normalne przedstawienie; w pewnym sensie wręcz wyreżyserowane libretto. Warto zajrzeć na stronę deutcheoperberlin.de i obejrzeć trailer tej inscenizacji. Ładnie oddaje całość przedstawienia.

2

Re: Operowy Berlin

To dziś dodam znów o Zwierko... Pisałem o Poznaniu (Amneris w listopadowych AIDACH) a skoro to tak blisko Berlina to kilka słów o artystce i jej dwóch najbliższych premierach w Komische Oper.
Pierwsza to - łamiąca dotychczasowe tradycje tego gmachu (jak wiemy dotychczas wszystko tam szło po niemiecku) - MAZEPA P.Czajkowskiego w języku oryginalnym!!!! To zasługa nowego dyrektora naczelnego (Barrie Kosky). Zwierko śpiewa Ljubov.
Druga - to rzecz też ciekawa. Operetka Pala Abrahama BAL W SAVOYU. Artystka pojawi się jako Tangolita. Ale tu druga ciekawostka. Będzie tę rolę śpiewać także po polsku, dla niej jest ona specjalnie przygotowywana. Myślę że warto odwiedzić Komische Oper pod nowymi rządami.
Premiera MAZEPY luty 2013, premiera BALU czerwiec 2013.

Pozdrowienia - Mąż Swojej Żony CZESŁ@W :-)