1

Topic: Nowa odsłona Forum

Witam,

Po 8 latach od instalacji Forum na stronie Trubadura nadszedł moment, w którym kolejne aktualizacje systemu na serwerach definitywnie przestały współpracować ze starymi skryptami (Ikonboard pochodził z 2001 roku). Aktualizacja kodu strony nie przyniosła efektu, gdyż projekt Ikonboard przestał być kilka lat temu skutecznie rozwijany. Nie pozostało nic innego, jak tylko przenieść się na inną platformę - stąd nowy wygląd i zmieniona funkcjonalność Forum.

Zmiana wiąże się z koniecznością ponownej rejestracji. Jak widać, zniknęły też wszystkie archiwalne wypowiedzi. Postaram się przynajmniej część z nich przekształcić w statyczne strony i udostępnić jako archiwum, ale to potrwa.

Pozdrawiam,
Jakub Wróblewski

2

Re: Nowa odsłona Forum

Rejestracja wymaga kliknięcia na link aktywacyjny wysłany w mailu powitalnym - w razie kłopotów technciznych proszę pisać na webmaster - małpa- trubadur pl. Dopóki nie zaczną dokuczać spamerzy, nie będę zakładał dodatkowych zabezpieczeń.

Pozdrawiam,
Jakub Wróblewski

3

Warto chyba na głównej stronie zamieścić info o powsatniu "nowego" forum i konieczności ponownego zarejestrowania się, bo ja trafiłem na to po kilku dniach dopiero... smile
Inna sprawa - czy nie da się tematów i wątków ze starego forum tutaj przerzucić?

4

Witam,

Ze starymi wątkami jest ten problem, że powodem zawalenia się starego forum był właśnie brak dostępu do danych (driver bazy danych okazał się zbyt nowy, żeby poprawnie je czytać). W pewnym sensie trzeba je wyłuskiwać ręcznie, chyba że znajdę narzędzie odczytujące te pliki (a lepiej: konwertujące je do MySQLa). Nawet wtedy będzie to sporo ręcznego szycia, więc nie obiecuję żadnego szybkiego terminu.

Pozdrawiam,
Jakub Wróblewski

5

Ja oczywiście wiem, że forum napędzane jest czynem społecznym i dobrą wolą administratora jednakowoż pozwolę sobię łyżkę dziegciu... O tym, że nadchodzą dni ostateczne, w których słychać będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów wiadomo było z różnych znaków na niebie, ziemi i ekranach monitorów już od dawna. Ikonboard nie zestarzał się z dnia na dzień, czy trzeba było czekać aż wszystko padnie i leżeć będzie bez ruchu przez... no właśnie nie wiem, jak długo, dwa tygodnie? Ilu z nas utraciło wiarę, że forum może skutecznie działać? Wtedy Samuel powiedział: "Cóżeś uczynił?" Saul odrzekł: "Zobaczyłem, że lud już się ode mnie rozpierzchnął, ty zaś nie przyszedłeś w wyznaczonych dniach. (Sam, 13:11)

6

Leżało 6 dni.
Mógłbym wcześniej z dnia na dzień postawić Forum na nowo, bez zawartości - tylko wtedy Forumowicze mogliby mieć uzasadnione pretensje, że odcinam historię wątków bez wyraźnej i jednoznacznej przyczyny. Przecież mogłoby jeszcze postać miesiąc, albo trzy lata, bez zmian.

Pozdrawiam,
Jakub Wróblewski

7

bartoromero wrote:

Warto chyba na głównej stronie zamieścić info o powsatniu "nowego" forum i konieczności ponownego zarejestrowania się, bo ja trafiłem na to po kilku dniach dopiero... smile

A ja - jak widzę - po ponad tygodniu, bo przez cały czas próbowałam wchodzić przez starą zakładkę i dopiero dzisiaj przyszło mi do głowy, żeby sprawidzić przez stronę główną smile

8

No, nareszcie się zalogowałem od nowa!!!
Mam prośbę, wszystko pięknie, że działa, ale ten paskudny język!!!
Logowanie sprawiło mi wiele trudności, można nie przenosić archiwum starego forum, ale proszę o stronę z nawigacją w języku polskim. Ledwie udało mi się przejść rejestrację. JEŻELI JUŻ FORUM OPEROWE NIE MOŻE BYĆ PO POLSKU, TO CHYBA POWINNO BYĆ W JĘZYKU OPERY, CZYLI PO WŁOSKU!!!

9

Ja natomiast nie miałem jakichkolwiek problemów z logowaniem w nowej odsłonie Forum ;-) Jak już tak marzymy, to ja poproszę o Jessye Norman jako Ariadna auf Naxos w najbliższej premierze w Krakowie. Może wówczas tam się zjawię.

2014 to rok Richarda Straussa.